למה התחפשנו פעם?

קטגוריות:בלוג
moostash

פורים מאז ומתמיד היה פוטו – אופ – הזדמנות לצילום של הילדים. לכן מעניין לבחון כיצד השתנו התחפושות לאורך השנים. כשאני עובר על תמונות משפחתיות, ואני עובר על המון, תמיד יש בהן תמונות מפורים, שמעידות הרבה על המשפחה, ועל הסביבה.

ליצן מלח ודתי - אמצע שנות השבעים

ליצן מלח ודתי – אמצע שנות השבעים

תחפושות לפעוטות מאופיינות בנושאים תמימים יחסית, כמו בתמונה שלמעלה. כשמתבגרים הילדים, הם הופכים להיות יותר מיליטריסטים. נושא הקאובויים (קארבוים כפי שכינינו אותם) והאינדיאנים היו נושאים מאד פופלאריים.

אינדיאנים - נושא פופולארי בסרטי התקופה - אמצע שנות השישים

אינדיאנים – נושא פופולארי בסרטי התקופה – אמצע שנות השישים

הגדול מתחפש לקאובוי, הפעוט עדיין ליצן - אמצע שנות השישים

הגדול מתחפש לקאובוי, הפעוט עדיין ליצן – אמצע שנות השישים

לפעמים מאלתרים תחפושת ממה שמוצאים בבית, זה לא פחות מוצלח…

הפנינה האמיתית, מכל מקום, היא סרטון זה, שנמצא בארכיון שלי, שצולם בחגיגת פורים בקיבוץ רביבים באמצע שנות החמישים. שימו לב למגוון הנושאים של התחפושות, לאוניברסליות שלהם, להכנה המוקפדת של חלקן. לצד חיילים ושוטרים יש חיות, חרדים, יפנים, סינים, מטאדור ומה לא. התחפושות האהובות עלי הן מנקה הארובות עם הרפרנס הברור לספריו של דיקנס, וכמובן התחפושת החמודה של הילדה אריה – עם הפשטות הכובשת שלה. והתחפושת הכי מושקעת שזכתה בפרס הראשון ככל הנראה, היא תחפושת הטווס עם הנוצות האמיתיות.

ועכשיו נדלג להיסטוריה קרובה יותר. העדלוידע המושקעת של התיכון לחינוך סביבתי במדרשת בן- גוריון. היה לי העונג לתעד אותה ב-2006. מאז זה רק משתפר והולך. לפניכם סרטון מושקע על תהליך ההכנה והתוצאה. הגודל, היופי, מגוון הרעיונות, הדמיון והיצירתיות שמושקעים שם פשוט לא יאמנו.

העדלאידע השנתית תתקיים בשבת הקרובה, ה-19.3 במדרשת בן-גוריון בתשע בבוקר. מומלץ מאד להגיע.

Author: