המלצה מאת עודד

קטגוריות:המלצות
moostash

לענת וניתאי – השלום והברכה

כותב אני לשניכם יחד, אם כי כל אחד מכם הוא עולם בפני עצמו, אישיות אחרת, הוויה אחרת, גיל אחר, היסטוריה אחרת, אך לגבי אתם צוות אחד.
צוות שחלקיו משלימים כה יפה אחד את השני, צוות חכם, רגיש ונעים, צוות שתענוג וזכות לעבוד איתו, ואני ובעיקבותי גם משפחתי, זכיתי.
בתחילה לא רציתי להכנס לתכנית והיגדת. רק כתבתי וגם אמרתי במפגשים השונים, שצריך להפגש עם האנשים, בטרם יהיה מאוחר. לא התכוונתי לעצמי, אלא לוותיקים ממש, לאלו שבאו הנה עוד לפני מלחמת השחרור.
כעבור זמן חל מהפך במחשבותי, והגעתי למסקנה שיש לי מה לספר על האיזור, על המדינה (לפני ואחרי), על ההיסטוריה שלי, שיש  בה נגיעות בתקופות שונות בחיי הארץ הזאת ועל רביבים שלי.
הראיון והצילום הראשון מתחת לעץ האורן במצפה סחפו אותי ולא הרגשתי שחלפו שעות.

בערבו של יום הרגשתי שיש לי כל כך הרבה לאמור לספר ולהעביר לאחרים, ושכל כך הרבה דברים לא אמרתי, ומייד הסכמתי (אודה שגם רציתי) להמשיך.
זכרתי לטובה את הצלמת העדינה והמקצועית – שלומית.

בצילום ביום השני רציתי להעביר יותר מידע על ההיסטוריה של רביבים מאז בואי הנה ב-1949. לא ברור לי אם הצלחתי. לעומת זאת ברור לי שוב, שדברים רבים לא סיפרתי. הזמן תמיד קצר. חשבתי על יום נוסף כדי להשלים את נושא רביבים ולעבור לסיפורה של המועצה שפעם עמדתי בראשה, ושמזה זמן רב אני מהנדסה.

אולם (בדיעבד אני כבר יודע), לכם היו תכניות אחרות, ובסתר רקמתם את יום ההולדת שלי, יחד עם אנשי המועצה ומשפחתי, ואני לא חשתי ולא ידעתי.
בערב, שהיה מוצלח מבחינתי ומנקודת הראות וההרגשה של משפחתי, היווה הסרט שערכתם את גולת הכותרת ואת עיקר החוויה, שלא תשכח.

ידידי,
בא אני להודות לכם על הזמן, המחשבה, היחס, ההגינות והרגש שהקדשתם לי והענקתם למשפחתי. תוך זמן קצר הפכתם לחלק מאתנו, ואתם יודעים עלינו ומכירים אותנו יותר מאחרים וטוב לנו בכך.

היו ברוכים על מפעלכם החשוב למען הכלל והפרט ויש רצון להמשיך את הקשר. יש על מה לדבר ולשוחח.
כל טוב וכה לחי ממני, מהדסה ומכל המשפחה.

שלכם, עודד

Author: